50 MW: Photon Energy expanduje na perspektívny fotovoltický trh v Maďarsku

Spoločnosť Photon Energy (PEN), globálny hráč v solárnej energetike s českými koreňmi, dnes oznámila, že má v Maďarsku niekoľko projektov fotovoltických elektrární vo fáze vývoja. Okrem toho o ďalších projektoch rokuje s miestnymi developermi.

  Photon Energy

Sľubný trh

Cieľom Photon Energy je postaviť solárne elektrárne pre vlastné portfólio. V dlhodobom horizonte chce byť aktívny i ako poskytovateľ služieb výstavby, servisu a monitoringu elektrární pre externých zákazníkov. Maďarsko je vďaka súbehu niekoľkých faktorov sľubným trhom pre fotovoltiku.

Už dlhšie sme dôsledne monitorovali maďarský trh. Teraz môžeme oznámiť, že sme sa rozhodli vyvíjať niekoľko vlastných projektov a že súčasne kooperujeme s miestnymi developermi a očakávame, že čoskoro budeme mať pripravených niekoľko projektov na výstavbu,“ hovorí generálny riaditeľ Photon Energy Georg Hotar.


Nové projekty

V prvom kroku Photon Energy založila dcérsku spoločnosť Photon Energy HU SPV 1 Kft. a blízko Budapešti vyvíja niekoľko projektov s celkovou kapacitou 6 MWp. Okrem toho Photon Energy vyhodnocuje ďalšie projekty pre pozemné elektrárne a spolupracuje s miestnymi developermi.

Maďarsko je vďaka množstve faktorov sľubným trhom pre fotovoltických investorov v budúcich rokoch. V súčasnosti je podiel obnoviteľných zdrojov na celkovej spotrebe len s 11 percentami ďaleko pod podielom 20 % požadovaným zo strany EÚ do roku 2020.

Ďalšími faktormi, ktoré hovoria v prospech solárnej energie, sú klesajúce náklady na jej výstavbu a miestne náklady financovania, takisto ako obmedzený potenciál pre iné obnoviteľné zdroje energie. Maďarsko vypísalo výkupnú cenu na 25 rokov vo výške 100 eur na MWh, ktorá vzbudila záujem miestnych bánk o financovanie týchto atraktívnych dlhodobých investícií.


Obrázok-zdroj:  Photon Energy

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist