Poľský fond má záujem o nákup českých a slovenských solárnych elektrární

Poľský investičný fond Eques Fotovoltaica ovládol fotovoltické elektrárne s výkonom 15 MW v Českej a Slovenskej republike. Do týchto aktív hodlá spoločnosť investovať niekoľko desiatok miliónov poľských zlotých. Poliaci tak nasledujú predovšetkým čínskych a tuzemských investorov, ktorí v poslednom čase aktívne investujú do starších českých fotovoltických elektrární, ktoré majú nárok na vysokú výkupnú cenu a stávajú sa zaujímavou investičnou príležitosťou.

 Bluefield Partners

Poľský investor nakupuje elektrárne

Ako informuje časopis EURO, poľský fond získal tento rok kontrolu nad fotovoltickou elektrárňou Ekosolar Nikol s výkonom 3,3 MWp na Táborsku. K dohode o predaji elektrárne došlo v piatok 10. marca. Cieľom fondu je rozširovať svoje investičné portfólio o elektrárne s výkonom nad 1 MWp, a to hlavne v Českej a Slovenskej republike.

V súčasnosti fond Eques Fotovoltaica vlastní štyri solárne elektrárne na českom území. Ide o dve elektrárne pri Novom Jičíne (942 kilowattov) a pri Dubí na Teplicku (1 069 kilowattov). Ďalšiu väčšiu elektráreň s výkonom 3 MW vlastní fond pri obci Petkovy na Mladoboleslavsku. 

Eques Fotovoltaica sa aktívne zaujíma o investovanie do fotovoltických elektrární i na Slovensku, kde v súčasnosti vedie niekoľko rokovaní o možných akvizíciách elektrární rádovo 5 – 7 MW. Fond hodlá svojim podielnikom zhodnotiť vložené peniaze minimálne o osem percent za rok.


Obrázok-zdroj: Bluefield Partners

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist