LONGi Solar uvádza na trh novú generáciu vysokovýkonných bifaciálnych panelov s nízkou degradáciou

Minulý týždeň počas najväčšieho svetového veľtrhu solárnej techniky SNEC PV Power Expo 2017 v Šanghaji spoločnosť LONGi Solar predstavila nový solárny panel typu Hi-MO2. Produkt ponúka vysoký výkon, vysokú energetickú vyťaženosť a k jeho prednostiam patria veľmi nízke náklady na zriadenie a výrobu solárnej energie (LCOE).

 Longi Solar

Podľa vyhlásenia manažmentu LONGi Solar nový panel typu Hi-MO2 predstavuje začiatok novej éry výroby solárnej energie pomocou PERC bifaciálnych panelov.


Až o 25 % viac energie

Panel Hi-MO2 patrí k obojstranným (bifaciálnym) produktom, ktoré využívajú moderné PERC články. Jeho výkon dosahuje 360 – 365 Wp v prípade panelov so 72 článkami, zatiaľ čo panel na štandardnom ráme (1 000 × 160 mm) so 60 článkami dosahuje výkon 300 – 305 Wp.

Predná strana panelov Hi-MO2 od LONGI Solar má účinnosť 21 %. Účinnosť zadnej strany panelov (typu sklo – sklo) dosahuje 15,7 %.

Vďaka použitiu kvalitnej technológie PERC obojstranných článkov je panel typu Hi-MO2 schopný vyrobiť až o 25 % viac energie zo slnka, než je to v prípade tradičných (jednostranných) solárnych panelov. Týmto spôsobom môžu investori dosiahnuť výrazne vyššie výnosy z investícií.


Nízka degradácia

Minulý rok uviedla spoločnosť LONGi Solar na trh prvú verziu panelov typu Hi-MO1, ktoré využívajú pokročilú technológiu PERC článkov na báze nízkej LID degradácie (zníženie výkonnosti v dôsledku opotrebenia). Nový bifaciálny panel Hi-MO2 dosahuje priemernú ročnú degradáciu vo výške 0,45 %, čo je oveľa menej, než je to v prípade tradičných kremíkových panelov.

„Bifaciálny Hi-MO2 panel, ktorý je osadený monokryštalickými článkami typu PERC i na zadnej strane, dosahuje vyšší výkon a má vyššiu energetickú vyťaženosť bez toho, aby došlo k zvýšeniu nákladov na inštaláciu. Tieto výhody pomáhajú výrazne znížiť náklady na zaobstaranie technológie a výrobu solárnej energie (LCOE),“ vyhlásil Li Wenxue, prezident spoločnosti LONGi Solar.

Spoločnosť LONGi Solar už komerčne vyrába solárne panely typu Hi-MO2 s výkonom 365 W. Tento panel nájde najväčšie uplatnenie v utilitných (veľkokapacitných) elektrárňach, komerčných strešných elektrárňach, v plávajúcich solárnych elektrárňach a v množstve ďalších fotovoltických zariadení, kde sa požaduje vysoký výkon.


Obrázok-zdroj: Longi Solar

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist