Nové panely od Tesly budú nielen krásne, ale i výkonné

Tesla na konci marca predstavila svoje nové solárne panely, ktoré začne čoskoro vyrábať v spolupráci so spoločnosťou Panasonic. Je to ďalšia novinka po tom, čo šéf Tesly Elon Musk predstavil verejnosti pred niekoľkými mesiacmi nové solárne škridle (Solar Roof).

 Panasonic

Jednoduché predstavenie špičkových panelov

Tesla tentoraz neurobila ako obvykle okolo predstavenia nových solárnych panelov veľkú mediálnu šou. Na svojom webe len stroho oznámila, že ide o novinku, ktorá prekoná štandardy v brandži a vynikne dlhou životnosťou. Na svojej webovej stránke Tesla publikovala niekoľko pekných obrázkov nových integrovaných strešných panelov, ale doteraz neuviedla technickú špecifikáciu produktov.

Na prvý pohľad nové panely zaujmú elegantným dizajnom. Vďaka integrovanej konštrukcii na prednej strane a bez stôp po konštrukčných prvkoch dokážu panely pekne ladiť so strechou.

V roku 2013 Tesla (jej bývalá dcérska spoločnosť SolarCity) ovládla americkú firmu Zap Solar, ktorá vyrába integrované nosné strešné konštrukcie pre solárne panely. Vďaka svojim parametrom umožňuje tento systém výrazne znížiť náklady na inštaláciu, celkovo ju zjednodušuje a tiež prispieva k zlepšeniu dizajnu celého solárneho riešenia. 


Výkonné a spoľahlivé panely?

Tesla bude vyrábať svoje fotovoltické panely na báze špičkovej technológie spoločnosti Panasonic. Pravdepodobne pôjde o panely s výkonom 325 W. Tieto panely dosahujú až 22 % účinnosť a majú 25-ročnú garanciu na výkon.

Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam panely Panasonic (pravdepodobne i Tesla) dokážu vyrobiť až o 28 % viac energie než tradičné kremíkové panely. Na svoje produkty navyše Panasonic poskytuje od marca 2016 25-ročnú produktovú garanciu. O kvalite panelov Panasonic najlepšie hovorí ich poruchovosť, ktorá je len 0,005 %, čo je jedna z najlepších hodnôt v brandži.

Sériovú výrobu nových panelov začne Tesla v priebehu leta, a to v novej gigatovárni číslo 2 v americkom meste Buffalo. Tesla zatiaľ o technickej špecifikácii nových panelov verejnosť neinformuje. Možno však čoskoro pozitívne prekvapí. Už to niekoľkokrát v minulosti dokázala, najmä v prípade batérií pre domácnosti (Powerwall) a pre firmy (Powerpack).


Obrázok-zdroj:  Panasonic

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist