Novinka: Nová generácia FV konštrukcií bez vŕtania pri použití iba jedného kľúča

Na trh do Českej republiky prichádza nový typ konštrukcií na inštaláciu solárnych panelov na šikmé a rovné strechy od spoločnosti ESDEC. Prednosťou tohto produktu je jednoduchá a rýchla inštalácia pomocou jedného nástroja. Ako jediné riešenie na trhu využíva efekt zrušenia tepelných väzieb medzi budovou a nosnými konštrukciami solárnych panelov.

 esdec1

Nový líder trhu 

Spoločnosť ESDEC vyrába svoje konštrukcie pre fotovoltické panely v Holandsku od roku 2004. O kvalite konštrukcií svedčí skutočnosť, že firma sa v priebehu krátkeho času stala lídrom trhu a svojim zákazníkom dodala viac než 1 GW konštrukcií na uchytenie viac ako 4 miliónov panelov.

Konštrukcie ESDEC sú vhodné pre všetky typy striech, či už ide o šikmé, alebo ploché strechy budov. Vďaka svojim parametrom, a to predovšetkým jednoduchosti a nízkej hmotnosti, je ESDEC prvou voľbou pre inštalatérov FV systémov na veľkých či malých strechách po celom svete.

Konštrukčné riešenie dodáva spoločnosť ESDEC v dvoch základných vyhotoveniach, a to pod značkou ClickFit pre šikmé strechy a pod značkou FlatFix pre ploché strechy.


Hlavné výhody

1) Výrazná úspora montážneho času 

Celý konštrukčný systém ClickFit pre šikmé strechy sa skladá len zo 4 prvkov, ktoré umožnia inštaláciu solárnych panelov na všetky typy šikmých striech (škridlové, kovové, fóliové alebo so živičným povrchom). Montážna firma tak pracuje stále s rovnakými univerzálnymi dielmi.

esdec2

Inštalácia konštrukcie je neobvykle jednoduchá. Prebieha pri použití len jedného nástroja (špeciálneho kľúča) pomocou tzv. „zaklikávania“ jednotlivých komponentov do seba. Systém umožňuje umiestniť panely tak horizontálne, ako i vertikálne. Vďaka tejto efektívnej technike môže inštalatér ušetriť 40 až 50 % času oproti inštalácii solárnych panelov na tradičných systémoch.


2) Eliminácia tepelných väzieb

Systém umožňuje tiež kĺzavý pohyb panelov po nosných strešných konštrukciách bez toho, aby došlo ku kontaktu s nosnou strešnou štruktúrou. Týmto spôsobom dochádza k prerušeniu tepelných väzieb medzi budovou a FV systémom a naopak. Vďaka tomuto efektu nedochádza k poškodeniu FV systému alebo strešného plášťa.

3) Neporušenie strešného plášťa 

Ďalšou výhodou produktu ClickFit pre ploché strechy je skutočnosť, že počas inštalácie nedochádza k porušeniu strešnej krytiny. Do nosnej štruktúry strechy sa nevŕta. Pri inštalácii sa totiž používa univerzálny flexibilný hák, ktorý je vhodný na použitie so všetkými tradičnými typmi striech. 

esdec3

V systéme je integrovaná kĺbová podložka, ktorá napomáha bodovému rozloženiu síl a vylučuje priesaky vody do strešného plášťa pomocou špeciálnych tmelov tam, kde je použitie nevyhnutné. Súčasťou riešenia je i integrovaný káblový manažment.

4) Odolnosť proti vetru  

Konštrukčný systém FlatFix pre pultové a ploché strechy je nielen veľmi ľahký, ale tiež veľmi odolný proti vetru. Vďaka unikátnej konštrukcii a zadnému krytu umožňuje systém tzv. pasívne chladenie, a tým posilňuje účinnosť solárnych panelov. V neposlednom rade má systém nerušiaci, dizajnovo vydarený vzhľad. 

esdec4

5) Nadštandardná garancia 

Všetky konštrukčné produkty spoločnosti ESDEC sú vyrobené z ľahkého hliníka najvyššej kvality. Všetky produkty sú priebežne testované tak, aby spĺňali najprísnejšie normy (NEN 7250). Výrobca preto poskytuje na svoje produkty 20-ročnú záruku.

Kompletná výroba prebieha v Európe (Holandsko), kde sa tiež nachádza vývojové a školiace centrum spoločnosti ESDEC. Vďaka svojej kvalite, montážnej jednoduchosti, unikátnym prvkom, nadštandardným garanciám a veľmi priaznivej cene sa konštrukcia ESDEC radí medzi najobľúbenejšie produkty fotovoltického trhu.


Distribúcia a ďalšie informácie

Distribúciu konštrukčných systémov ESDEC v Českej republike zaisťujú tieto spoločnosti:

KRAJIczech s.r.o., Roháče z Dubé 238/7, 779 00 Olomouc

EKOTECHNIK Czech, s.r.o., Branická 69/66, 147 00 Praha

Inštalačné videá na stiahnutie – ClickFit systém a FlatFix systém

Inštalačný manuál a technické informácie na stiahnutie TU

 
Obrázok-zdroj:  Ekotechnik 

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist