Použitie Fronius Symo Hybrid.

Najvyššou úrovňou riadenia spotreby je použitie striedačov radu Fronius Symo Hybrid a režimu Fronius 24 H SUN. Toto riešenie rozdelíme na dve časti: Symo Hybrid a program 24 H SUN.

Fronius Symo Hybrid

Fronius Symo Hybrid, ako naznačuje meno, je nielen menič, ale aj kontrolér nabíjania batérií. Zariadenie dokáže pracovať aj v sieťovom režime (napätie a frekvencia riadené distribučnou sústavou), ale aj v ostrovnom režime (elektrina sa riadi priamo meničom). Súčasťou riešenia je, samozrejme, aj zariadenie, ktoré zabraňuje pretoku elektriny do distribučnej sústavy v prípade jej beznapäťového stavu (výpadok).

Menič pracuje na úrovni 97,6 % efektívnosti na všetkých troch fázach a je vyrábaný v 3, 4 a 5 kW výkonoch.

Samozrejme, hybridný menič bez akumulácie elektriny je značne obmedzený, preto Fronius vyvinul aj Fronius Solar Battery. Je to LiFePO4 batéria s dlhodobou prevádzkou. To znamená, že môže byť použitých 80 % celkovej kapacity. Kapacita batérie je od 4,5 až do 12 kWh v 1,5 kWh stupňoch.

Koncept použitia

24 H SUN

Fronius Symo Hybrid je však iba malou súčasťou širšieho konceptu, ktorý Fronius nazýva 24 H Sun – 24 hodín slnka. Ide o koncept distribuovanej energetiky s prvkami Smart Gridu. Namiesto širokého popisu je lepšie použiť obrazovú víziu Fronius.

Zdroj: Fronius ČR/SK

Diskusia

  1.    Eduard Cernusak

    27. 03. 2017, 22:39

    Zaujimavy clanok, ale urcite vela ludi bude zaujimat realita a to cena takeho vodikoveho clanku. Viete cca povedat o aku sumu sa jedna?

    Reagovať

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist