Fotovoltaický panel „Plug & Save“.

Fotovoltaické panely „Plug & Save“  vám sníží účet domácnosti za energii,  vyhnete čakanie na dotačné podmienky, hádzanie polien pod nohy zo strany Stredoslovenskej distribučnej spoločnosti (striktný zákaz dodávky prebytkov do sústavy) atď.

Preto prichádza Krannich Solar so spôsobom, ako fotovoltaiku priblížiť čo najširšej verejnosti. Fotovoltaický panel „Plug & Save“ od Ziggy Home Energy (teda niečo ako „strč do zásuvky a šetri“). Solárny panel má integrovaný mikrostriedač so zástrčkou do bežnej domovej zásuvky. 


/public/fotosklad/articles/md/9/97/97df7483d_fotovoltaika-zapoj-a-setri.jpgJednoduchšie už to nemôže byť. Obstarať si ho môže úplne každý.Panel môžete umiestniť kamkoľvek, kam svieti slnko – na balkón, na záhradu, na strechu garáže. Týmto spôsobom je možné pokryť spotrebu spotrebičov, ako je chladnička, WLAN-router, regulácia vykurovania, teda spotrebičov, ktoré sú v prevádzke neustále, a spotrebičov v režime „stand-by“ (televízor a set top boxy, počítače a notebooky, monitory) /viac o spotrebe v režime stand-by.

To zníži účet domácnosti za elektrinu až o 2 000 Kč ročne. Výkon jedného panela je iba 250 W, takže nedôjde k prietokom el. energie do distribučnej siete. Len je potrebné zvážiť, akú spotrebu by mali tieto solárne panely pokryť a podľa toho sa rozhodnúť, koľko si ich obstarať. Niekoľko fotovoltaických panelov „Plug& Save“ je možné jednoducho zapojiť pomocou predlžovacieho kábla s niekoľkými zásuvkami alebo každý panel pripojiť k inej zásuvke.    

Výrobcom je nemecká spoločnosť Ziggy Home Energy, distribútorom spoločnosť Krannich Solar. Solárny panel Plug & Save má CE certifikát.

Zdroj: SOLARNENOVINKY.SK

Diskusia

  1.    Juraj Kovák

    26. 08. 2014, 00:00

    Problematika pretokov je diskutovana zde: www.i4wifi.cz/gridFree-FAQ/

    Reagovať

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist