Aké revolučné technológie ponúkne nový elektromobil Nissan LEAF?

Už na začiatku septembra predstaví japonská automobilka Nissan nový model elektromobilu LEAF. Jednou z noviniek nového elektrovozidla je vylepšený aerodynamický dizajn, ktorý ešte zvýši jeho efektivitu a umožní vodičom dôjsť ďalej na jedno nabitie.

 Nissan

Dôraz na aerodynamiku 

Aerodynamika je kľúčom k tomu, ako efektívne elektromobil jazdí. Menší odpor vzduchu a lepšia stabilita umožňujú vozidlu dôjsť ďalej, kým je potrebné opäť ho nabiť. Nová generácia Nissanu LEAF je posadená nižšie k vozovke, čo prináša lepšiu stabilitu vo vysokých rýchlostiach. Ďalšie nové dizajnové prvky výrazne podporujú stabilitu, ak vozidlo čelí silnému bočnému vetru.

Konštruktéri Nissanu sa inšpirovali krídlami lietadiel a novému Nissanu LEAF dali ideálny tvar, ktorý umožňuje symetrické obtekanie vzduchu. Vozidlo tak krája vzduch ako nôž a jazda je plynulejšia a efektívnejšia.


Ovládanie pomocou jedného pedála

Okrem vylepšenej aerodynamiky hodlá Nissan v novom vozidle LEAF uviesť na trh „revolučnú technológiu, ktorá úplne zmení spôsob, akým riadime automobily“. Jediným prepnutím páčky na centrálnej konzole sa premení plynový pedál nového Nissanu LEAF na e-Pedal, ktorý umožní vodičovi zrýchľovať, spomaľovať a zastavovať iba pomocou e-Pedal.

Nový Leaf sa bude stále dodávať s dvomi pedálmi, po stlačení tlačidla na prístrojovom paneli ho však bude možné ovládať výhradne pomocou jediného, pravého pedála. 

Vodič nového Nissanu pokryje až 90 % svojich potrieb ovládania vozidla jediným pedálom. Pri jazde v hustej mestskej premávke už nebude vodič musieť používať dva pedále, takže jazda bude jednoduchšia a príjemnejšia.

Technológia e-Pedal predstavuje ďalší míľnik v sústavnej snahe Nissanu o sprístupnenie špičkových jazdných asistenčných technológií najširšiemu okruhu bežných spotrebiteľov.


Obrázek- zdroj: Nissan

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist