Škoda predstavila prvý prototyp elektromobilu

Automobilka Škoda sa chystá vyrábať prvý elektromobil. Prvá verzia nového automobilu, ktorý bude poháňaný výhradne elektrickou energiou, bola predstavená aprílovom autosalóne v Šanghaji.

 Škoda

Česká konkurencia pre Teslu 

Škoda sa tak zapája do nového perspektívneho odvetvia dopravy budúcnosti. Už pred rokom na ženevskom autosalóne skupina Volkswagen, do ktorej patrí aj mladoboleslavská Škoda Auto, informovala, že do roku 2020 rozšíri ponuku o ďalších 20 elektromobilov a hybridov.

Škoda však teraz chystá na trhu v Číne prekvapenie so svojím vlastným elektromobilom. Chce tak zrejme konkurovať americkej automobilke Tesla a ďalším čínskym gigantom, ku ktorým patrí skupina BYD. Oproti konkurencii má byť mladoboleslavský elektromobil výrazne lacnejší.

Nový elektromobil bude mať podobný dizajn ako Škoda Kodiaq, z ktorého prevezme niekoľko dizajnových prvkov. Vozidlo má poháňať dvojica elektromotorov, pričom poháňané budú permanentne všetky štyri kolesá. Sedačky v interiéri sa pri nastupovaní samočinne odsunú, a dokonca sa aj natočia k vodičovi.


Sériová výroba sa začne neskôr

Asi štvrtinu produkcie Škody Auto v Mladej Boleslavi budú v roku 2025 tvoriť elektromobily alebo hybridy. Tento rok v apríli to oznámil predseda predstavenstva Škody Bernhard Maier.

Škoda už predtým oznámila, že prvé vozidlo s hybridným pohonom uvedie na trh v roku 2019 a elektromobil by mal prísť vzápätí. Škoda chce s elektromobilmi prísť až v čase, keď bude dojazd na jedno nabitie okolo päťsto kilometrov a cena bude len o trochu vyššia než v prípade obdobne veľkých modelov s konvenčným spaľovacím motorom.  


Obrázok - zdroj: Škoda

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist