Tesla v septembri predstaví prvý kamión poháňaný elektrinou. Nasledovať bude nový pick-up.

Zakladateľ a generálny riaditeľ amerického výrobcu elektromobilov Elon Musk minulý týždeň na svojom Twitteri uviedol, že spoločnosť Tesla odhalí v septembri svoj nákladný automobil na elektropohon. „Tím odviedol skvelú prácu. Ide o úplne novú úroveň dopravy,“ dodal Musk.

 Tesla

Dlhodobý vývoj v súlade s Masterplanom

Tesla sa vývoju plne elektrického kamióna venuje dlhodobo v rámci tímu, ktorý sa nazýva „Tesla Semi“. Vedúcim programu vývoja je Jerome Guillen, ktorý v minulosti pracoval v Daimlere na projekte Cascadia.

Myšlienku nákladných áut poháňaných elektrinou Tesla Semi načrtol Musk minulý rok v lete vo svojom vylepšenom „Masterplane“. Musk vidí budúcnosť v nákladných automobiloch a autobusoch na elektrický pohon. V tejto súvislosti Musk spomenul nutnosť rýchleho zvyšovania výroby. Musk si navyše myslí, že je potrebné zamerať sa tiež na elektrické nákladné automobily a mestskú dopravu.


Premiéra kamióna pick-upu

Stredne veľký truck (kamión) Tesly bude odhalený tento rok v septembri. Špekuluje sa, že truck bude vybavený omnoho vyspelejšou technológiou samostatného riadenia.

Vedenie automobilky dalo už predtým najavo, že okrem elektromobilov konvenčných proporcií chce vyrobiť ďalšie dva typy áut – veľké elektrické ťahače a pre Ameriku typické pick-upy.

Rozhodne najočakávanejšou udalosťou tohto roku bude však pre Teslu začiatok výroby svojho cenovo najdostupnejšieho Modelu 3. Ten sa bude predávať za 35 000 dolárov (886 000 Kč), takže bude výrazne lacnejší než automobily Model X a Model S, ktorých cena presahuje 70 000 dolárov. Výroba Modelu 3 sa má podľa Muska začať v júli.


Obrázok-zdroj: Tesla

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist