Samsung vyvinul novú batériu. Umožní elektromobilom dojazd 600 km a nabitie za 20 minút

Najväčším problémom súčasných elektromobilov naďalej zostáva ich dojazd na jedno nabitie. A logicky potom tiež čas, ktorý akumulátory potrebujú na opätovné nabitie do plnej kapacity. I keď sa situácia po malých krôčikoch zlepšuje, stále čakáme na nejaký zásadný posun v technológii akumulátorov. Výraznejší krok vpred ohlasuje spoločnosť Samsung, ktorá vyvinula novú generáciu lítium-iónových batérií.

 samsung battery

Nové batérie s nádejnými parametrami

Na autosalóne v Detroite 2017 totiž Samsung SDI prezentoval nové batérie na dojazd až 600 km. Výrobca navyše udáva aj možnosť rýchlonabíjania batérie na 80 % kapacity a 500 km dojazdu počas 20 minút.

Samsung SI zatiaľ zostáva na chvoste rebríčka najväčších výrobcov batérií pre elektromobily, ktorými sú s veľkým náskokom spoločnosti Panasonic, BYD a LG Chem. Samsung SDI dodáva batérie napríklad pre BMW (i3), Audi (Audi e-tron Quattro) a Fiat (500e). Nedávno spoločnosť uzavrela zmluvu na dodávku batérií tiež s novým čínskym start-upom Lucid Motors.


Dostupnosť až v roku 2021

Samsung SDI tiež oznámil, že podobne ako Tesla prechádza na články formátu 2170. Bohužiaľ, (oproti Tesle) má výroba novej generácie batérií Samsung SDI začať až v roku 2021. Vtedy sa už pravdepodobne stretneme s prvými modelmi s dojazdom, ktorý konečne bude môcť konkurovať autám s konvenčným spaľovacím motorom.

Na autosalóne v Detroite okrem iného Samsung SDI predstavil tiež integrovaný modul batérie. Je ľahší a bezpečnejší než doterajšie moduly a obsahuje 24 článkov s kapacitou 6 – 8 kWh. Ďalej Samsung SDI ukázal tiež celý rad 12 a 48 V batérií. 


Foto- zdroj: Samsung

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist