6 GWh: Dynavolt uviedol do prevádzky novú gigatováreň na výrobu lítiových batérií

Americký výrobca batérií a elektromobilov Tesla získava nového silného rivala. Čínska spoločnosť Dynavolt tento týždeň otvorila novú továreň na výrobu Li-Ion batérií v hodnote 400 miliónov amerických dolárov. Jej úctyhodná výrobná kapacita 6 GWh niekoľkonásobne prekoná kapacitu gigafactory Tesly v USA (1 GW), ktorá bude dokončená budúci rok.

 Intersolar

Batérie pre solárnu elektráreň a elektromobily

Čínsky výrobca batérií Dynavolt počas slávnostného uvedenia novej továrne do prevádzky oznámil, že jeho Li-Ion batérie nájdu uplatnenie pri skladovaní zelenej energie v rámci komerčných a priemyselných aplikácií a tiež v elektromobiloch.

Podľa oznámenia výrobcu výrobná kapacita vo výške 6 GWh vyrobí dostatok batérií pre 200 000 elektromobilov ročne. Nová fabrika využíva špičkovú japonskú a juhokórejskú technológiu, ktorá dokáže vyrobiť až 200 batérií za minútu.

Li-Ion batérie od spoločnosti Dynavolt budú odoberať popredné nemecké a španielske spoločnosti, ktoré ich mienia použiť na skladovanie energie z OZE pre inštaláciu od 30 kW až rádovo v MW. Spoločnosť už uzavrela zmluvy na dodávku batérií so španielskou spoločnosťou Wynnertech rádovo v niekoľkých desiatkach MWh.

Nemecký batériový integrátor Durion uzavrel zmluvu s Dynavolt na dodávku nových batérií s výkonom/kapacitou vo výške 100 MW/200 MWh. Tieto batérie sa budú využívať na primárnu reguláciu frekvencie a poskytovanie podporných služieb pre nemeckú prenosovú sieť.


Nové kapacity

Čínsky výrobca Dynavolt disponuje ročnou výrobnou kapacitou vo výške 6 GWh. Túto kapacitu mieni firma zvýšiť až na 25 GWh do roku 2020.

Vďaka boomu elektromobility v Číne, kde jazdí v súčasnosti viac než 1 milión elektromobilov, sa v Ázii budujú ďalšie nové gigatovárne na batérie. Do roku 2020 vzrastie podľa analytikov výrobná kapacita Li-Ion batérií v Číne až o 600 % oproti súčasnosti.

K hlavným ázijským výrobcom batérií patria v súčasnosti spoločnosti LG Chem, Lishen, CALB, Samsung, BYD, Panasonic a Boston Power. Od tohto roku sa do tejto spoločnosti zaraďuje aj Dynavolt.


Obrázok-zdroj:  Intersolar

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist