Aké výhody ponúkajú domáce batérie značky „Mercedes-Benz“, ktoré prichádzajú na trh?

Tento rok na jar nemecká spoločnosť Mercedes-Benz Energy predstavila v Nemecku svoje batérie pre domácnosti, ktoré bude distribuovať pod značkou materskej spoločnosti Mercedes. Ide o kvalitné lítium-iónové batérie vyrábané v Nemecku. Mercedes sa vôbec netají faktom, že svojou produktovou novinkou vyzval na súboj batérie Powerwall od americkej spoločnosti Tesla.

 Daimler Energy

Tieto batérie už čoskoro dorazia aj na slovenský trh. Ide o mimoriadne kvalitný produkt od nemeckej spoločnosti Mercedes-Benz. Batérie na prvý pohľad zaujmú svojím vzhľadom, kompaktnou veľkosťou a, samozrejme, svojím logom.

Aké ďalšie výhody ponúknu zákazníkom? A kde si ich môžete pozrieť?

Domáce batérie Mercedes budú 30. marca 2017 predstavené verejnosti na konferencii a výstave Smart Energy Forum v Bratislave.


Batérie made in Germany

Nové batérie bude vyrábať a dodávať spoločnosť Deutsche ACCUMOTIVE, ktorá je dcérskou spoločnosťou koncernu Daimler AG a má s výrobou batérií pre elektromobily bohaté skúsenosti. Ide o lítium-iónové batérie, ktoré sa vyrábajú v Nemecku v meste Kamenz.

Spoločnosť Daimler už niekoľko rokov vyrába veľkokapacitné stacionárne batérie, ktoré slúžia predovšetkým na balancovanie energie a jej skladovanie na úrovni siete. Ako vôbec prvý výrobca automobilov tento rok spoločnosť urobila ďalší krok v oblasti skladovania energie, keď uviedla na trh akumulátory pre domácnosti.


Nádherný dizajn a veľká škálovateľnosť

Batérie na prvý pohľad zaujmú svojím vzhľadom, kompaktnou veľkosťou a, samozrejme, svojím logom. Na rozdiel od iných typov rezidenčných batérií je možné tento produkt škálovať (ďalej rozširovať o novú kapacitu) podľa potrieb zákazníkov.

Batérie je možné inštalovať buď na stenu, alebo prípadne umiestniť na zem podľa požiadaviek zákazníkov. Batérie nájdu uplatnenie nielen v domácnostiach, ale aj u lokálnych dodávateľov elektriny, ktorí vďaka nim budú môcť svojim zákazníkom ponúkať služby v oblasti energetickej účinnosti, Smart Home a dodávok zelenej elektriny.

Hlavnou prednosťou batérií s logom Mercedes je predovšetkým veľká škálovateľnosť a široká ponuka produktov s kapacitou 2,5/5/7,5/10/12,5/15/17,5/20 kWh. Spoločnosť tak ponúka zákazníkom produkt, ktorý je „šitý na mieru“ ich skutočným potrebám. Celý batériový systém je možné ľubovoľne škálovať (rozširovať) s kapacitou od 2,5 do 20 kWh (celkovo je možné prepojiť až 8 kusov modulov s kapacitou 2,5 kWh). 

Súčasťou dodávky je batériový riadiaci systém (BMS), ktorý riadi prevádzku batérie pomocou webového rozhrania. Ďalšou výhodou nových batérií Mercedes je malá hmotnosť – iba 30 kg. Ich inštaláciu preto zvládne iba jeden kvalifikovaný inštalatér vo veľmi krátkom čase.


Vysoká kvalita a životnosť

Li-Ion batérie Mercedes boli vyvinuté na základe požiadaviek pre elektromobilitu, a preto spĺňajú prísne požiadavky na kvalitu a životnosť. Očakávaný počet cyklov nabitia/vybitia je 8 000 a očakávaná zostatková kapacita po 10 rokoch prevádzky je viac než 80 %. Účinnosť systému dosahuje až 97 %.

Podľa oznámenia výrobcu je nová batéria Mercedes vhodná na skladovanie vyrobenej solárnej energie z nových či už existujúcich fotovoltických elektrární. Riešenie sa dodáva tak v nastavení pre 1-fázové, ako aj pre 3-fázové solárne inštalácie.

Mnoho majiteľov fotovoltických elektrární ocení fakt, že batéria je kompatibilná s meničmi nemeckej spoločnosti SMA Sunny Island. Ďalšou výhodou je až 12-ročná garancia na produkt.

V Českej a Slovenskej republike bude distribúciu batérií Mercedes zaisťovať spoločnosť Krannich Solar


Kde si môžete produkt pozrieť?

Záujemcovia o novú batériu sa môžu s novými batériami Mercedes zoznámiť na na konferencii a výstave Smart Energy Forum v Bratislave, ve čtvrtok 30. marca 2017 od 09.00 do 18.00 hod. Vstup pre verejnosť na výstavu je zadarmo. 


Foto- zdroj: Daimler Energy

Zdroj: Solárne Novinky

Komentár k článku


Hore

Od 11. 3. 2014
TOPlist